AXA DBZ 17

Obráběcí centrum AXA DBZ

Nabízíme k prodeji obráběcí DBZ

DBZ je frézka, která je vybavena řídícím systémem Siemens Sinumerik 840d. Má stůl o rozměrech 2 x 1 000 x 500 mm a může obrábět kusy o velikosti do 700 mm v ose X, 500 mm v ose Y a 600 mm v ose Z. Vřeteno může otáčet rychlostí až 6 000 otáček za minutu a poháněno je 30 kW pohonem. Chlazení vřetena je zajištěno tlakovým chlazením na 30 bar. Frézka má 22 pozic pro výměnu nástrojů a držák nástroje je typu SK 40. Frézka byla vyrobena v roce 2006.

AXA DBZ 17

Představení společnosti AXA stroje: Výroba a servis obráběcích strojů

Je německo-česká firma s tradicí 57 let v SRN. V České republice působíme od roku 1992 se zaměřením na více značek jako společnost Warep s.r.o. Následně od roku 1999 jako AXA CNC stroje s.r.o., dceřiná společnost naší mateřské společnosti AXA Entwicklungs- und Maschinenbau GmbH se zaměřením pouze na stroje značky AXA. V naší oblasti má stavba a servis strojů velkou tradici díky společnosti Žebrák, kde také většina našich původních zaměstnanců dříve pracovala. Stroje se vyrábí v mateřském závodě v SRN a menší stroje se také montují a případně generálně opravují v našich výrobních a montážních prostorách v Hořovicích.

V naší nabídce jsou 3 až é frézovací a multifunkční řsko-soustružnická obráběcí centra. Máme čtyři základní typové řady. Všechny typové řady nabízíme vždy v provedení pro vysokorychlostní obrábění s upínacím kuželem ISO40, HSK-A63, BT40, Capto C6 a robustní stroje pro těžké a silové obrábění s upínacím kuželem ISO50, HSK-A100, BT50, Capto C8.

Všechny stroje mají nadstandardně velké možnosti konfigurovatelnosti pomocí opcí a jsou vždy stavěny na konkrétní požadavky našich zákazníků. Pracovní prostor většiny delších strojů se dá rozdělit dělicí příčkou na dva menší nezávislé pracovní prostory pro produktivní obrábění menších dílů a během minuty je možné ho opět spojit do jednoho velkého pracovního prostoru pro obrábění rozměrnějších obrobků.

Typová řada VCC, DBZ
Menší tříosé stroje s pojízdným stojanem a možností rozšíření na 4 nebo . Stroj DBZ s dvěma nezávislými pracovními prostory a společnou výměnou nástrojů. Stroj VCC50 jako menší vysoce výkonné obráběcí .

Typová řada VSC, VHC
Středně velké a velké 3osé stroje s pojízdným stojanem, v případě VHC jako é s naklápěcím vřetenem a integrovaným stolem, případně stojícím stolem a protiložiskem. Možná je i libovolná kombinace těchto -otočných stolů. Stroje je možné dodat i jako multifunkční se soustružením.

Typová řada VPC, VPC-U, TMP, DASK
Středně velké 3 a 5osé stroje s horním gantry vedením, pro přesné vícestranné nebo plně 5osé obrábění skříňových nebo tvarově složitých obrobků. Portály TMP a DASK jsou určené pro hi-tech obrábění forem. Stroje je možné dodat i jako multifunkční se soustružením.

Typová řada PFZ, UPFZ, VPC 2800-U
Velké 3 a 5osé stroje se spodním gantry vedením, pro přesné vícestranné nebo plně 5osé obrábění rozměrných obrobků. Stroj je možné dodat i jako multifunkční se soustružením.