Dvouvřetenový cnc soustruh Traub TNC 65

IMG 20181205 103718 1

rok výroby 1999

parametry:

Řídicí systém: CNC Traub TX 8H
2 x vřeteno
Délka soustružení: 450 mm
průchod vřetena 65 mm
Pozice měniče nástrojů: 14
Max. Otáčky vřetena: 4000 ot / min
Maximální rychlost (osa C): 100 ot./min
Osy X osy S1 a S2:
rychlopojezd 15000 mm / min

Rozměry stroje:
4250 x 2076 x 1917 mm
Hmotnost stroje: 4800 kg
příslušenství:
kleštiny
podavač tyčí SPACESAVER SS 2003

Se svými značkami INDEX a TRAUB je dnes skupina INDEX jedním z předních světových výrobců CNC soustruhů. Skupina společností v Esslingenu má 80 závodů po celém světě s 5 výrobními závody a 7 mezinárodními prodejními a servisními společnostmi, stejně jako rozsáhlou maloobchodní síť.

Pokrok má dlouhou tradici

SPOLEČNOST INDEX-Werke byla založena v roce 1914 Hermannem Hahnem, který začal v tomto roce s výrobou automatických věžových soustruhů. Byl švábským podnikatelem skrz naskrz, který položil základy pro působivý vývoj s kreativními nápady a touhou po kvalitě. Během čtyř desetiletí bylo prodáno více než 20 000 soustružnických strojů, které vytvořily základ pro vynikající pověst společnosti INDEX po celém světě. V roce 1975 začal INDEX s výrobou vícevřetenových soustružnických strojů. O několik let později společnost vstoupila na trh s CNC technologií. A INDEX zde brzy převzal průkopnickou roli. Po smrti Eugena Hahna, syna zakladatele společnosti, bylo 85% akcií společnosti vloženo do nadace. V roce 1992 představil INDEX novou generaci soustružnických center založených na modulárním systému komponent. V roce 1997 byla společnost TRAUB Drehmaschinen GmbH & Co. KG ze sousedního Reichenbachu/Filsu převzata a začleněna do skupiny INDEX. Společnost dodnes sleduje strategii dvou značek.

 
Optimální výrobní řešení pro zákazníky

Od roku 2002 nabízí INDEX multifunkční výrobní centra, ve kterých lze do jednoho stroje integrovat různé procesní technologie. Kompletní obrábění znamená, že nejen kvalita a přesnost jsou vyšší, ale také že především výrobní náklady jsou sníženy v důsledku kratších dob průchodnosti. Tuto výhodu oceňují zákazníci INDEX po celém světě, protože posiluje jejich konkurenceschopnost. Mezi hlavní zákazníky soustružnických strojů INDEX patří především společnosti z automobilového a automobilového dodavatelského průmyslu, ze strojírenského, elektrotechnického a elektronického sektoru, jakož i výrobci fluidní techniky a ovládacích prvků a přístrojů. Růstové trhy lze nalézt v lékařské technice a v leteckém průmyslu. I když se jedná o zpracování obtížně obrobitelných materiálů, odborníci z INDEX a TRAUB najdou přesvědčivé řešení.

 
Vše z jednoho zdroje

Zvláštní síla skupiny INDEX spočívá ve vývoji nejlepšího výrobního řešení pro každého zákazníka. Se svými značkami INDEX a TRAUB nabízí skupina největší program pro kompletní obrábění soustružených dílů, a to jak pro sériovou, tak pro kusovou výrobu. Aplikační inženýři mohou čerpat z tohoto základu, když vyvíjejí ideální výrobní strategie pro své zákazníky. Zejména u geometricky náročných a vysoce přesných obrobků jsou inženýrské služby pro zákazníky neocenitelným přínosem. To platí jak pro jednotlivé stroje standardní konstrukce, tak pro kompletní výrobní systémy, které se mohou skládat z několika vzájemně propojených strojů. Inženýrství, spolu s výzkumem a vývojem, má v INDEXU klíčovou roli. Je zde zaměstnáno více než 10 procent všech zaměstnanců, kteří svým know-how a nápady přispívají k tomu, aby zákazníci indexů a TRAUB měli konkurenční výhodu.

 
Kvalita, vyrobeno v Německu

INDEX a TRAUB se vědomě spoléhají na Německo jako na výrobní místo a vyrábějí důležité komponenty na svých vlastních soustružnických strojích a soustružnických/frézovacích centrech. Motivovaní a skvěle kvalifikovaní zaměstnanci zajišťují vysokou kvalitu strojů, z nichž každý odráží jejich píli a smysl pro detail. Zaměstnanci jsou společností povzbuzováni a dostávají intenzivní další vzdělávání. INDEX hodně investuje do vzdělávání mladých zaměstnanců a dosahuje míry školení kolem šesti procent, což je pro středně velkou společnost pozoruhodné. Aby si INDEX TRAUB udržel konkurenceschopnost, zaměřuje se na flexibilní výrobní strategie. Technologicky špičkové, vysoce kvalitní produkty jsou nejlepším základem pro růst.